Nie wiesz czym nałożyć farbę na ścianę, a czym pomalować ogrodzenie? Radzimy jak właściwie wybrać pędzel.

To, jakiego rodzaju narzędzia malarskie wybierzemy, przede wszystkim uzależnione powinno być od tego, jaki rodzaj i ilość powierzchni malujemy oraz jaką farbą.

Malowanie pędzlem malarskim to najbardziej popularny sposób nakładania farby na powierzchnię. Aby tę czynność jeszcze nam ułatwić na rynku znajduje się bardzo szeroki wybór rodzajów pędzli. Różnią się one od siebie kształtem, wielkością i rodzajem włosia.

Malowanie pędzlem ma swoje złe strony. Jest bardzo czasochłonne i przy złym nakładaniu farby możliwe jest pojawianie się widocznych smug. Jeżeli jednak malujemy niewielkie powierzchnie czy trudno dostępne miejsca, nie ma opcji, aby jakieś narzędzie zdało egzamin lepiej niż właściwie dobrany pędzel.

Pędzle okrągłe najlepiej nadają się do malowania okien i innych powierzchni drewnianych, znajdujących się na zewnątrz. Malujemy nimi przede wszystkim chemiczne czy antykorozyjne powłoki. Wyjątkowo przydatny przy malowaniu powierzchni o skomplikowanych kształtach.

Pędzle płaskie, inaczej zwane angielskimi, to najbardziej wszechstronne z pędzli. używane do niemal każdego rodzaju farby i powierzchni. Ich kątowy odpowiednik najlepiej sprawdzi się w czasie malowania ciężko dostępnych krawędzi i narożników. Przeważnie stosuje się je w czasie malowania ścian kryjących się za kaloryferem i z tego powodu mają jeszcze jedną nazwę, mianowicie „kaloryferowców”.

Ławkowce to płaskie pędzle, jednakże o dużej grubości. Zanim tak znane stały się wałki malarskie, pędzle te stosowało się przede wszystkim do pokrywania farbą dużych powierzchni ścian.Teraz najczęściej w użyciu są do gruntowania ścian, usuwania starych farb lub rozprowadzania kleju w czasie tapetowania.

Te i inne pędzle malarskie oraz mnóstwo innych narzędzi malarskich można odszukać na stronie internetowej wytwórcy pędzli i szczotek FPHU Janex – zapraszamy do odwiedzenia witryny internetowej, na której można zapoznać się z obecną ofertą producenta.

This entry was posted on Thursday, November 8th, 2012 at 1:52 am and is filed under Biznes, Elektronika.